Od 29 grudnia br. na Nintendo Switch dostępny będzie Aircraft Carrier Survival, tytuł łączący strategię i symulator, w którym gracz dowodzi „pływającą fortecą”. To gra osadzona w realiach II wojny światowej na wodach Pacyfiku, oddająca w unikalny sposób morsko-powietrzną stronę tego wielkiego konfliktu i udział w nim lotniskowców. Wcześniej Aircraft Carrier Survival zadebiutował na PC, a na 2023 r. zaplanowano wydanie wersji na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X|S.

Stworzona przez polskie Gambit Games Studio gra zadebiutowała w kwietniu 2022 r. na PC. Wersję na Nintendo Switch przygotowało UF Games S.A. z grupy Ultimate Games S.A. Za wydanie gry na konsolach odpowiada Forever Entertainment S.A.

W Aircraft Carrier Survival gracz zostaje dowódcą potężnego lotniskowca w czasach II wojny światowej. Tytuł łączy w sobie elementy strategii i symulatora, a rozgrywka koncentruje się na misjach dla pojedynczego gracza. Akcję przedstawiono z bocznej perspektywy, czyli podobnie do gier w stylu Mr. Prepper czy This War of Mine.

Aircraft Carrier Survival oferuje rozbudowane opcje zarządzania lotniskowcem, załogą, oficerami oraz samolotami. To gracz decyduje o tym, w jaki sposób zaplanuje i wykona daną misję. Duże znaczenie odgrywają odpowiedni dobór ludzi i sprzętu, a także szybkie reakcje na wydarzenia, w tym ataki wrogów. Do dyspozycji gracza – jako dowódcy lotniskowca – oddano przy tym nie tylko samoloty, ale też np. wieżyczki przeciwlotnicze i inne systemy militarne o charakterze defensywnym i ofensywnym.

Jak wskazują twórcy, wykonując poszczególne zadania, gracz musi wykazać się nie tylko strategicznym podejściem, ale też zmierzyć się z koniecznością podejmowania trudnych i czasem niejednoznacznych moralnie decyzji.

Cena – €19.99 / $19.99

Aircraft Carrier Survival – główne cechy:

  • strategiczny symulator;
  • kompleksowe dowodzenie lotniskowcem;
  • różnorodne misje;
  • zarządzanie załogą i zasobami;
  • realia II wojny światowej na Pacyfiku.